موزه تاريخ طبيعي


موزه تاريخ طبيعي از جمله مكان­هاي فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، تحقيقاتي و نمايشگاهي مي­باشد كه مي­تواند ...

موزه تاريخ طبيعي از جمله مكان­هاي فرهنگي، اجتماعي، آموزشي، تحقيقاتي و نمايشگاهي مي­باشد كه مي­تواند علاوه بر شناساندن هر چه بيشتر زيست­بوم­هاي مختلف و گونه­هاي حيات وحش و پوشش گياهي منطقه ارزش حفظ و نگهداري تنوع زيستي را نيز به اقشار مختلف مردم جامعه يادآوري نمايد.

 با توجه به اين اصل مهم كه ادامه حيات بشري به بقاي طبيعت بستگي دارد از اين رو اهميت علوم طبيعي و نقش موزه­هاي تاريخ طبيعي در اشاعه دانش و فرهنگ زيست محيطي در جهان امروز بيشتر محسوس مي­باشد. لذا اين مراكز مي­توانند انديشه و احساس مردم را در مورد جلوه­هاي تنوع زيستي و خطر انقراض گونه­هاي كمياب جانوري و گياهي برانگيزد. موزه تاريخ طبيعي اداره كل حفاظت محيط زيست استان زنجان به منظور حفظ و در معرض نمايش گذاشتن گونه­هاي جانوري و گياهي، سنگواره­ها و نمونه­هايي از برخي كاني­ها و سنگ­هاي معدني موجود در استان، در سال 1373 افتتاح گرديد.

 در سال 1380 اقدامات دامنه داري جهت بهسازي كمي و كيفي موزه تاريخ طبيعي صورت گرفت، اين اقدامات عبارتند از: افزايش فضاي مفيد موزه، مرمت نمونه هاي آسيب ديده، طراحي و ساخت ويترينهاي محافظ نمونه و نيز جذب پرسنل فني و كارشناسي براي موزه در جهت ارتقاء كمي و كيفي آن از وضعيت نمايش و تفريحي به موقعيت خدمات دهي بيشتر از نظر علمي و تخصصي به دانش آموزان، هنرجويان، دانشجويان و ساير علاقمندان به طبيعت و حيات وحش.

 
تصاویر مرتبط
  • موزه تاريخ طبيعي

تاریخ: شنبه 9 شهریور 1392 نمایش: 434 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)

Power by :     PFPgroups © 2012-2014